Lista aktualności


2012-05-16 - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Dnia 11.05.2012r w 5 WSzK zP SP ZOZ w Krakowie odbyła się uroczystość obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Mieliśmy zaszczyt gościć Przewodniczącego MOIPiP Pana mgr Stanisława Łukasika.

Komendant Szpitala, płk lek Piotr Gicala przywitał zgromadzonych,złożył wszystkim pielęgniarkom zatrudnionym w szpitalu życzenia. Symboliczny bukiet i życzenia dla pielęgniarek i położnych Małopolski zostały złożone na ręce Przewodniczącego MOIPiP Pana mgr Stanisława Łukasika.

Równie ciepłe słowa skierował do Pań pielęgniarek i położnych naszego szpitala Przewodniczący MOIPiP mgr Stanisław Łukasik. Piękny bukiet kwiatów z życzeniami złożony został na ręce Asystenta Komendanta ds pielęgniarstwa ppor mgr Agnieszki Ciesielskiej. Nie zabrakło nagród, dyplomów uznania i kwiatów dla pielęgniarek, wręczanych przez Komendanta Szpitala i zastępców.

Zgodnie z tradycją naszego Szpitala wręczono Puchar Przechodni dla najlepszego oddziału. W tym roku otrzymał go zespół Kliniki Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.


Listem Pochwalnym Szefa Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia wyróżnione zostały Panie Pielęgniarki :

Sabina Jastrzębska-Klinika Chorób Wewnętrznych

Elżbieta Szczerbicka-Kliniczny Oddział Neurologii.

Znaczącym akcentem dla środowiska pielęgniarek, wieńczącym uroczystości Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej jest rozstrzygnięcie w dniach

15-16.05.2012r VII Ogólnopolskiego Plebiscytu „Pielęgniarka Roku 2011", organizowanego przez Zarząd Główny PTP i miejsce naszej koleżanki Pani mgr Ewy FIOŁEK w ścisłej czołówce.

Pani mgr Ewa Fiołek wróciła do nas z Pucharem za zajęcie III miejsca w tym Plebiscycie .
Lista aktualności